Aktualności

Za nami kolejna edycja CheckIT

Kategoria: Aktualności, Wydarzenia

15 marca odbyła się czwarta edycja konferencji informatycznej CheckIT skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki.

Uczestnicy mogli spróbować swoich sił m.in. w tworzeniu gier komputerowych, programowaniu robotów, czy pisaniu aplikacji mobilnych. Warsztaty prowadzone przez ekspertów uczyły podstaw animacji 3D, druku w trzech wymiarach, jak i tworzenia stron internetowych opartych na WordPressie.

Osoby interesujące się montażem i obróbką materiałów wideo mogły wziąć udział w innych warsztatach, prowadzonych przez Rafała Garbacza, prezesa Stowarzyszenia SIIT. Zajęcia pt. „Zmontuj swój pierwszy film” uczyły nie tylko podstaw w oprogramowaniu Adobe Premiere, ale i kilku mało znanych, acz przydatnych tricków, dzięki którym opanowanie zagadnień z dziedziny montażu staje się o wiele łatwiejsze.

Rafał Garbacz zgromadził tłumy młodych osób, które ochoczo chłonęły wiedzę dotyczącą montażu i obróbki wideo w Adobe Premiere.

Wśród prowadzących warsztaty znaleźli się także reprezentanci Netrix S.A., Jakub Szumowski i Michał Woś, którzy uczyli podstaw elektroniki odkładając na bok skomplikowane wzory i zawiły język. Zajęcia skierowane były do osób początkujących, które dzięki swojej smykałce do majsterkowania z elektroniką będą mogły w przyszłości przekuć swoje hobby w dobrze płatną pracę. Nagrodą za aktywny udział w warsztatach był zestaw do prototypowania Arduino ufundowany przez Netrix S.A.

Jak zacząć przygodę z elektroniką bez mnóstwa wzorów i skomplikowanego języka? Warsztaty z podstaw elektroniki (Jakub Szumowski, Michał Woś).

Nagrodą za aktywny udział był zestaw do prototypowania Arduino. Trafił do osoby, która takiego zestawu nie posiadała, a chciała rozwijać swoje umiejętności związane z elektroniką.

W trakcie Check IT miały miejsce również liczne prelekcje oraz warsztaty Check IT Junior, dedykowane dla uczniów szkół podstawowych kl. I-III. Wydarzenie urozmaicone było także o pokazy dronów, wyścigi robotów, jak i stoisko z Oculus Rift, przy którym zainteresowani mogli przenieść się na chwilę do wirtualnego świata.

Stoisko z Oculus Rift

Stowarzyszenie SIIT było partnerem wydarzenia.